…. продължение
3. Репички – те са изключително подходящи за засаждане през есента поради факта, че са готови за бране след около 30 дена.
– Репичките са изключително полезни при жълтеница поради факта, че имат мощни детоксикиращи свойства. Те улесняват поддържането на нормалните нива на билирубина в кръвта при жълтеница. Те предпазват от унищожаване червените кръвни клетки, което се наблюдава при жълтеницата.
– Репичките са ефективни при понижаване температурата на тялото и при премахване на възпалението при треска.
– Репичките са много полезни при заболявания на дихателните пътища, защото имат отхрачващо действие и могат да намалят дразненето на дихателните пътища в резултат на различни инфекции, алергии и настинки.
– Репичките имат диуретично действие и са полезни при бъбречни заболявания. Те стимулират диурезата помагат за прочистването на бъбреците от отпадъчните продукти и токсините.
4. Ряпа
– Тя съдържа сяра-съдържащи и други вещества, които защитават организма ни от развитието на рак и имат антибактериално и противогъбично действие.
– Ряпата притежава силни противовъзпалителни свойства, които се дължат на съдържанието на витамин К. Те са отличен източник на фолиева киселина.
– Тя е отличен източник на калций и калий и е много полезна за поддържането на здравината на костите. Редовната консумация на ряпа намалява опасността от увреждане на ставите и възникване на остеопороза.
– Ряпата играе важна роля за правилното функциониране на имунната система и е много важна за здравето ни особено в периода на есенните настинки.